ОЈО го отфрли кривичните пријави против Џафери и пратениците кои позитивни и со скафандери дојдоа да гласаат во Собранието

По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичните пријави поднесени од две политички партии ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денеска, правниот тим на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против поранешниот уставен судија – г. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 25-годишната М.Ѓ. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. Пријавената ...
| | веќе видена | слични

25-годишна провалничка од Скопје, заедно со уште едно лице кое ѝ помагало, доби кривична пријава откако полицијата утврдила дека во февруари ограбила куќа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог против 31-годишен жител на селото Ѓурчевиште за кривично дело – Непостапување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вишото јавно обвинителство повторно ја „оживеа“ кривичната пријава која Левица пред неколку месеци ја поднесе против бившата министерка за финансии Нина ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството му предлага на Основниот суд во Гостивар да определи парична казна за лицето кое на 14 април било затекнато при непочитување на полицискиот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Двајцата Грци на 28.10.2015, како основачи и сопственици на правното лице, донеле одлука за задолжување на друштвото со рамковен ...
| | веќе видена | слични

ОВР Кочани поднесе кривична пријава против Ј.С.(63) и Д.Н.(47) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО го отфрли кривичните пријави против Џафери и пратениците кои позитивни и со скафандери дојдоа да гласаат во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: