ДКСК организира јавна расправа за Законот за дивоградбите


9 копии

Владата на Република Македонија на денешната редовна 74-та седница одржана преку видеоконференциска интернет врска, врз основа на известувањето за спроведените ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на денешната седница одржана преку видеоконференциска интернет врска, донесе Одлука за повлекување на Законот за утврдување правен статус на бесправно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на денешната редовна 74-та седница врз основа на известувањето за спроведените активности поднесено од Министерството за транспорт и врски донесе ...
| | веќе видена | слични

Владата утринава донесе одлука да го повлече Законот за утврдување правен статус на бесправно изградени објекти, кој се наоѓаше во собраниска процедура, откако ...
| | веќе видена | слични

Партијата на пензионерите одлучи да побара донесување на законско решение во Собранието со кое годинава минималната и просечната пензија ќе се усогласат со ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во синоќешното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат ТВ рече дека најголемата опозициска партија повторно ...
| | веќе видена | слични

Обединетите пратеници кои го гласаа законското решение за легализација на диувоградби и амнестијата на криминалот преку член 41 се мислат за следното гласање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДКСК организира јавна расправа за Законот за дивоградбите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: