Комити се простуваат од сезоната


2 копии

Со гол во 88 минута од натпреварот, на 23 мај 1993 година, Вардар стана првиот македонски фудбалски клуб што го освои Купот на Македонија, што за првпат се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Точно една година на едно телевизиско соочување му порачав на Петре да се обединиме, и леви и десни, и власт и опозиција, околу прашањето за фудбалскиот клуб ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од изјава на Владимир Нелоски, претседател на Градски комитет „Точно една година на едно телевизиско соочување му порачав на Петре да се ...
| | веќе видена | слични

Оваа година Вардар испадна од Првата македонска лига и од следната сезона ќе настапува во понизо ранг.. Верната навивачка група „Комити“ секогаш со клубот во ...
| | веќе видена | слични

Навивачката група на Вардар „Комити“ не го остава клубот во едни од најтешките денови во клупската историја. Вардар буквално е оставен на немилост на ...
| | веќе видена | слични

ФК Вардар од следната сезона, за првпат во историјата, се сели во Втората македонска фудбалска лига. За првпат, само поради онаа срамна фузија со Миравци од ...
| | веќе видена | слични

„Комитите“ со „фешта“ пред националната арена „Тодор Проески“ денеска го испратија Вардар во Втората лига. За првпат во клупската историја „црвено-црните“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
сите 417 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 370 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 181 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комити се простуваат од сезоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: