Времето утре сончево со умерена облачност и потопло

16 копии

Нашата територија брзо подпаѓа под влијание на МНОГУ ТОПЛА воздушна маса која продира од северните предели на Африка и истата во текот на следните денови ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
6 копии

Значително потопло време и претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер не очекува за време на викендот. Од УХМР информираат дека утринските температуи ќе се ...
| | веќе видена | слични

Продолжениот викенд ќе почне со променливо облачно време. Денеска до крајот на денот ќе има многу ветер а не се исклучува можноста да заврне и дожд. Во текот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 432 | | | веќе видена

Ова е видео колаж од изјави во однос на Македонија и Бугарија, којшто завршува со она коешто стигна од Бугарија како информација испратена од како што велат од ...
сите 617 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а регистрирани ...
сите 332 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 56 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 468 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата утре на седница ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното намалување на ДДВ на електричната енергија и воведувањето ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето утре сончево со умерена облачност и потопло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: