Несуден бомбаш од Кисела Вода сакал да фрла „кашикара“, ама му ја одзеле

55-годишен жител на скопската населба Кисела Вода вчеравечер околу полноќ се појавил во двор од куќа носејќи бомба „кашикара“, но не успеал да ја активира, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
3 копии

Две лица од Тетово барани со потерница за издржување затворска казна утрово се приведени од страна на полициски службеници од Полициската станица Тетово.„На 22 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Во Штип без проблеми тече вакцинирањето во домашни услови. Иако официјално таа почна неделава, медицинските тимови оние што не можат да дојдат дома ги ...
сите 398 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 141 | | | веќе видена

Споменикот Стоунхенџ може да го изгуби статусот на светско културно наследство на УНЕСКО поради изградбата на тунел во непосредна близина, давајќи му статус на ...
сите 257 | | | веќе видена

Низа реакции денеска од политички партии, но и од Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани по вчерашната изјава на ...
сите 163 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 221 | | | веќе видена

Пронајден e машки труп во каналот од хидросистемот „Брегалница“ во Кочани. Работниците при редовната дневна проверка и рутинско чистење на каналите за ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несуден бомбаш од Кисела Вода сакал да фрла „кашикара“, ама му ја одзеле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: