Албанец баран од Интерпол уапсен во Македонија

5 копии

Полициски службеници од СВР Охрид вчера околу 15:30 часот во Охрид го лишиле од слобода А.И.(45) од Охрид. При претрес во неговиот дом и помошни простории, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
6 копии

На 28.05.2021 во 10.00 часот во СВР Велес, М.А.(51) од с.Бистренци пријавил дека неговиот сосед Ќ.П. од с.Бистренци со ловџиска пушка пукал кон мачки при што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на изминатото деноноќие неколку лица биле уапсени поради поседување на дрога во Скопје, Кичево и Радовиш. „На 28.05.2021 на територија на скопската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанец баран од Интерпол уапсен во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: