Приведени две лица во Тетово

Две лица од Тетово барани со потерница за издржување затворска казна утрово се приведени од страна на полициски службеници од Полициската станица Тетово.„На 22 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
6 копии

На 28.05.2021 во 10.00 часот во СВР Велес, М.А.(51) од с.Бистренци пријавил дека неговиот сосед Ќ.П. од с.Бистренци со ловџиска пушка пукал кон мачки при што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Во текот на изминатото деноноќие неколку лица биле уапсени поради поседување на дрога во Скопје, Кичево и Радовиш. „На 28.05.2021 на територија на скопската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 197 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 364 | | | веќе видена

За 40% е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на училишната година, споредбено со ширење на вирусот во ...
сите 264 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени две лица во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: