Мицкоски: Поради неспособноста на Владата ќе има пак поскапување на струјата, под итно да го намалат ДДВ


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски очекува повторно зголемување на цената на електричната енергија за домаќинствата, поради како што вели слабото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се поизвено станува поскапувањето на струјата. Според информации на , Мепсо ќе бара двојно зголемување на цената за преносот кој го врши. Од компанијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се остварува она на што предупреди претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во петокот за време на посетата во Битола, дека поради неспособноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев: Инвестираме во нови извори на електрична енергија за да ја зајакнеме домашната продукција на струја и да не дојде до поскапување на струјата. Зоран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при денешната посета во Гевгелија одговарајќи на новинарско прашање за тоа на што се должи ваквата состојба во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димитриоска – Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ на Мицкоски, кој го советуваше Груевски да ја укине евтината тарифа, нема морален, политички ниту стручен кредибилитет да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црно ѝ се пишува на македонската енергетика со Заев кој ќе ги затвора РЕК Битола и Осломеј, реагираат од Комисија за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во повеќе наврати во последниве две години најавувавме дека АД ЕЛЕМ е доведена во состојба на пропаст. Укажувавме за овие критични состојби кои настанаа откако ...
| | веќе видена | слични

Токму кога Кочовска работеше и го советуваше Мицкоски во ЕСМ, тогашно ЕЛЕМ направи рекордно скап увоз на струја од 200 евра за мегават час, 4 пати повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 301 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи преку својот фејсбук профил вечерва упати јавна порака до претседателот на собраниската Комисија за надворешна ...
сите 262 | | | веќе видена

Без резултат заврши 14-тиот состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу Бугарија и Република ...
сите 67 | | | веќе видена

Бројот на активни случаи во Македонија изнесува 425 од кои 189 се во Скопје. На инфективните одделенија во државава се лекуваат 109 пациенти позитивни и ...
сите 456 | | | веќе видена

Вакцинацијата во земјава се одвива непречено на сите пунктови. Досега се аплицирани 431.174 дози вакцини, а ревакцинирани се 177.020 граѓани. Бројот на лица ...
сите 410 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден се очекува да изврши зголемен притисок врз бугарија за откочување на евроинтегративниот процес на ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Поради неспособноста на Владата ќе има пак поскапување на струјата, под итно да го намалат ДДВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: