Се шири лажна вест: Немало крвава пресметка со убиени, туку сообраќајна незгода

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
| | веќе видена | слични

Утринава во Србија, во Лазаревац, на Ибарската магистрала, околу 9 часот и 40 минути, се случила тешка сообраќана несреќа, во која жена завршила под тркалата ...
| | веќе видена | слични

Вистинска драма се случувала доцна синоќа во населбата Шуто Оризари во близина на полициската станица откако неколку лицаа вооружени со безбол палки намерно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Три лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случила попладнево во Автокоманда. Според неофицијални информации на 24 Инфо, по судир на камион и ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајна несреќа во овие моменти се случила во Автокоманда. Имено автомобил и камион се судриле на раскрсницата после хотелот Континентал во скопската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две лица загинаа денеска околу 15.30 часот на патот Заечар – Параќин, кога се судрија мотор и автомобил „фиат“. Сообраќајната несреќа се случила на излезот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Никој не знае што се случува и за што се преговара од страна на власта. Тој исто така порача дека никој не му дал овластување на Владо Бучковски да преговара ...
сите 561 | | | веќе видена

Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Канал 5, осврнувајќи се на најавената средба во Париз на ...
сите 265 | | | веќе видена

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 110 | | | веќе видена

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
сите 133 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со екипа од МВР, извршил увид на самото место каде на 8 јуни 2021 година, во 23:05 часот, во ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се шири лажна вест: Немало крвава пресметка со убиени, туку сообраќајна незгода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: