Заев на средба со Туск: Европската народна партија е силен поддржувач на европската перспектива на Македонија


Премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата за европски прашања Никола Димитров, во Атина се сретнаа со Доналд Туск, претседател на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот бугарски премиер и лидер на најсилната политичка сила во земјата – ГЕРБ, Бојко Борисов, во седиштето на партијата во Софија, се сретна со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ГЕРБ, Бојко Борисов се состана со еврокомесарот за добрососедство и проширување Оливер Вархеји во седиштето на партијата, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ГЕРБ, Бојко Борисов се состана со комесарот за проширување и добрососедство на ЕУ, Оливер Вархеји, во седиштето на партијата. Главниот фокус ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Португалското претседателство со ЕУ со засилен ангажман да се деблокира процесот и Македонија да ги отпочне преговорите за членство со Унијата. Денеска во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Клучно прашање за регионот и за ЕУ перспективите е односот кон македонскиот национален стратегиски интерес. Македонија, повторно ќе стане „јаболко на раздорот“ ...
| | веќе видена | слични

Кај старите членки на Унијата има замор од проширување. Според нив, имаат проблеми со новите членки внатре и уште повеќе со зголемена конкуренција во светот. ...
| | веќе видена | слични

Правиме сè за Бугарија да го повлече ветото за започнување на преговорите за членство на Северна Македонија со ЕУ и јас тврдам дека јуни е оптимална шанса за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Андреа Силвестри, амбасадор на Република Италија во земјата. На состанокот е изразена силна поддршка од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека во 2017 година го оставил ЕЛЕМ со 30 милиони евра во депозити и на сметка, а ...
сите 178 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска побара и другите европски земји да бараат карантин за патници од земји со високо ниво на делта сојот на корона ...
сите 380 | | | веќе видена

Зоран Заев не е искрен со Бугарија и се надевам дека претседателот Румен Радев нема да падне во заблуда. Се надевам дека претседателот Румен Радев, со својот ...
сите 383 | | | веќе видена

Во однос на темата која што излезе вчера во медиумите од коалициониот партнер на Зоран Заев за промена на химна и знаме, единствениот договор за кој веруваме ...
сите 205 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на средба со Туск: Европската народна партија е силен поддржувач на европската перспектива на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: