Попоски: Во јака ЕУ нема простор за слаби држави, затоа мора радикално да се менуваме


Кај старите членки на Унијата има замор од проширување. Според нив, имаат проблеми со новите членки внатре и уште повеќе со зголемена конкуренција во светот. ...
| | веќе видена | слични

Позицијата на бугарскиот претседател Радев е арогантна – не се потребни преведувачи, дали со тоа сака да инсинуира дека ние сме два исти народи кои во минатото ...
| | веќе видена | слични

Политичките интерпретации од типот „заедничка“ или „иста“ историја се само лажна дилема. Преговорите за „националниот наратив и утврдувањето што и како ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата уапси 30-годишен скопјанец кој се сомничи за кривично дело-тешка кражба. Според МВР, вчера во 07.30 часот од страна на полициски службеници од СВР ...
сите 342 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 106 | | | веќе видена

Меѓународните банди ја претворија Белгија во производствен центар за лажни цигари, лажно спакувани како водечки брендови и се продаваат без данок во соседните ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски: Во јака ЕУ нема простор за слаби држави, затоа мора радикално да се менуваме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: