Без разлика што во Софија има службена Влада, тврдам дека јуни е оптимална шанса за повлекување на ветото, вели Османи


Правиме сè за Бугарија да го повлече ветото за започнување на преговорите за членство на Северна Македонија со ЕУ и јас тврдам дека јуни е оптимална шанса за ...
| | веќе видена | слични

Една недела од кога еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји и министерот за надворешни работи на Португалија Аугусто Сантош Силва го донесе своето предлог ...
| | веќе видена | слични

Ирена Стефоска на министерска конференција Министерката за култура Ирена Стефоска учествуваше на седмата министерска конференција на Советот на министри за ...
| | веќе видена | слични

Прашањата за реформи во изборниот систем се актуелни не само кај нас туку и кај европската јавност, и нивна цел е да се надмине демократскиот дефицит. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Словачкиот амбасадор во земјава Хенрик Маркуш, денеска, говорејќи на четвртата пленарна сесија на Националната конвенција за ЕУ во Република Македонија ...
| | веќе видена | слични

Местото на Северна Македонија е во Европската Унија, а по промената на името државата не беше наградена со почнување на вистински преговори за членство, изјави ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадорка во Скопје Кејт Брнз вели дека САД гледаат позитивен пат напред и се задоволни од разговорите меѓу Бугарија и Северна Македонија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дали се потребни реформи во изборниот систем“ е темата на четвртата пленарна сесија на Националната конвенција за Европската Унија во Република Македонија ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадорка во Скопје открива дека меѓу Македонија и Бугарија се водат разговори за кои јавноста нема детали. Соединетите Американски Држави се ...
| | веќе видена | слични

САД се задоволни од разговорите меѓу Северна Македонија и Бугарија, напиша американската амбасадорка во нашава земја, Кејт Брнз на нејзиниот профил на Твитер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 454 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 167 | | | веќе видена

Вечерва на предлог на Генералштабот на Армијата, а по анализа на состојбите наредив да се прогласи тревога на целокупниот состав на Армијата за справување со ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без разлика што во Софија има службена Влада, тврдам дека јуни е оптимална шанса за повлекување на ветото, вели Османи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: