Бојко Борисов се состана со комесарот за проширување на ЕУ, Оливер Вархеји


Претседателот на ГЕРБ, Бојко Борисов се состана со комесарот за проширување и добрососедство на ЕУ, Оливер Вархеји, во седиштето на партијата. Главниот фокус ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
7 копии

Пристапот на актуелната бугарска влада е конструктивен, посебно во создавање на довербата и во реториката и во чекорите. Сакам да ја охрабрам таа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Со Бугарија можеме да најдеме решение околу употребата на краткото име на државата како и околу барањата на Софија да дадеме дополнителни гаранции од нашата ...
| | веќе видена | слични

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, во денешното гостување во емисијата Трилинг на ТВ 24 вели дека ќе мора да се направи исчекор во односите помеѓу Бугарија и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во клубот на пратениците во Скопје, денеска се одржа меѓународниот панел „Патот до Преспа Форум за Дијалог", како воведен настан за претстојниот меѓу „Преспа ...
| | веќе видена | слични

Со бугарската страна се работи на градење доверба, а парлалено се разговара и за предлогот на Португалското претседателство на ЕУ, изјави денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 358 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 529 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојко Борисов се состана со комесарот за проширување на ЕУ, Оливер Вархеји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: