Заев – Силвестри: Македонија ги заврши домашните обврски, на ред е ЕУ да вреднува


Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Андреа Силвестри, амбасадор на Република Италија во земјата. На состанокот е изразена силна поддршка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеници од различни релевантни комисии, како и собраниска и владина служба деновиве учествуваат на виртуелна симулација со експерти од Швајцарија и САД, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Онлајн-настанот насловен „Подготовки за следната криза: Развивање на поефикасен систем за управување со кризи" е организиран од Националниот демократски ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев се надева дека ќе биде постигнат консензус околу Изборниот законик. Како што изјави денеска, делот околу препораките на ОБСЕ/ОДИХР е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Препораките на ОБСЕ/ОДИХР за изборниот закони се усогласени со претставниците на парламентарните партии, остануваат уште дебатите околу предлозите на власта, ...
| | веќе видена | слични

По спроведувањето на последните парламентарни избори според пропорционалниот модел во 6 изборни единици, меѓународните заедница (ОДИХР при ОБСЕ, ЕУ, ООН) во ...
| | веќе видена | слични

Ставовите на ЛДП се за отворени листи на советничките листи на локалните избори, изборот на градоначалник да биде во два изборни круга и сме за една изборна ...
| | веќе видена | слични

Најголемите парламентарни партии, СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и АA, имаат мали разлики за измените во Изборниот законик за отворените листи за советници во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Нашата екипа е во Кочани, каде во моментов пожарникарите, но и населението се справуваат со огненета стихија. Поради пожарот, девет лица побарале лекарска ...
сите 208 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев – Силвестри: Македонија ги заврши домашните обврски, на ред е ЕУ да вреднува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: