Никола Груевски тврди дека го местат за новото обвинение

2 копии

Постапувајќи во предметот за набавка на софтвер и работи за потребите на софтверот, за што осомничени се поранешниот генерален секретар на Владата Драги ...
| | веќе видена | слични

МИЈАЛКОВ ПОНУДИ ГАРАНЦИЈА ЗА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ПРИТВОР Кривичниот суд одлучува дали ќе ја прифати или не, а ако е потврдно значи дека тој ќе замине дома од затворот ...
| | веќе видена | слични

Случај „Рашковски“ се шири. Поранешниот генерален секретар се терети за нови кривични дела-земање на тарифа од хонорарно ангажиран соработник во Владата, но и ...
| | веќе видена | слични

За склучениот Договор со фирмата Инвока за тестирање во дражвните институции, Рашковски од газдата на фирмата барал по 500 евра секој месец во кеш. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драги Рашковски, поранешниот генерален секретар на Владата, на еден од хонорарно ангажираните соработници во Владата, од месечните примања од 80.000 денари, му ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Постапувајќи во предметот против четири лица за набавка на софтвер и работи за потребите на софтверот, од прибраниот доказен материјал произлезе дека тројца од ...
| | веќе видена | слични

Можел ли премиерот Заев да не знае за најмалку три кривични дела на својот најблизок соработник Драги Рашковски кој како генерален секретар на Владата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 357 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никола Груевски тврди дека го местат за новото обвинение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: