Димитров: Случајот со Македонија е тест за кредибилитетот на ЕУ на Западен Балкан


Огромното мнозинство на земјите-членки на ЕУ поддржува одржување меѓувладини конференции и со Македонија и со Албанија. Јас исто така сметам дека ова е ...
| | веќе видена | слични

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш ја повика Европската унија да остане на зборот и да го испорача она што и го вети на земјава. Ние од утре не стануваме ...
| | веќе видена | слични

Ние од утре не стануваме земја-членка на ЕУ, рече Заев, туку се работи за следниот чекор – одржување на првата меѓувладина конференција. Од новата бугарска ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија се јави оптимизмот за надминување на блокадата на Софија на патот на евроинтеграциите, особено по понудените идеи од Грција кои би можеле да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија опстојува оптимизмот за надминување на блокадата на Софија на патот на евроинтеграциите, особено по понудените идеи од Грција кои би можеле да ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија и Албанија во март лани добија зелено светло за почеток на преговорите и двете земји заслужуваат да ги одржат првите меѓувладините ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Северна ...
сите 365 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 658 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно организираше двочасовен протест под мотото „Доста е, излези за Македонија“. Во Скопје беа блокирани дел од ...
сите 49 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 405 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Случајот со Македонија е тест за кредибилитетот на ЕУ на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: