Заев се надева дека креативните идеи на Мицотакис ќе го решат спорот меѓу Скопје и Софија


Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот министер за надворешни работи Александер Шаленберг денеска во Скопје изјави дека го поддржува предлогот на Португалија кој беше даден за да се ...
| | веќе видена | слични

На денешната работна посета, Министрите за надворешни работи на Австрија Александер Шаленберг, на Словенија Анже Логар и на Чешка Јакуб Кулханек го поддржаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска ги прими министрите за надворешни работи на Австрија, Александер Шаленберг, на Словенија, Анже Логар и на Чешка, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски ги прими министрите за надворешни работи на Република Австрија Александер Шаленберг, на Република Словенија Анже Логар и на ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска имаше средба со МНР на Австрија, Александар Шаленберг, МНР на Чешка – ...
| | веќе видена | слични

Заменик – претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска се сретна со министрите за надворешни работи на Австрија, Александар ...
| | веќе видена | слични

Западниот Балкан е многу важно прашање за претстојното претседателство на Словенија со ЕУ. Сакаме прашањето за земјите од Западен Балкан да го внесеме на врвот ...
| | веќе видена | слични

Ова е европски ден за Севрена Македонија, заедничка посета на три силни поддржувачи на европската перспектива на земјава и праќа силна порака на поттик до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во рамките на своите дополнителни активности за време на Самитот на НАТО во Брисел, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше ...
сите 501 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 491 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се надева дека креативните идеи на Мицотакис ќе го решат спорот меѓу Скопје и Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: