Суспензија или потпис на градежна дозвола во случајот ц08 - градоначалникот Саша Богдановиќ треба да пресече


Согласно законската регулатива од областа на планирањето, со ГУП–от, градот Скопје е поделен на 162 Градски четврти преку исто толку Детални урбанистички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението „Во одбрана на Буњаковец“ денес побара од градоначалникот на Општина Центар, Саша, Богдановиќ јавно да ги објави имињата на фирмите и поединци кои ...
| | веќе видена | слични

Од една страна ски- центарот, од друга страна влезот за во викенд населбата Попова Шапка. При самиот влез ќе наидене на нови станбени и деловни објекти коишто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 64-тата седница на Советот на Општина Центар, која се одржа вчера (6.5) како четврта точка на дневниот ред беше разгледуван даден одговор од страна на ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар испрати соопштение до јавноста во врска со конкурсот зас уредување на земјиштето кај поранештана фабрика „Треска“, кое ви го пренесуваме ...
| | веќе видена | слични

На последната 64-та седница на Советот на Општина Центар, одржана во четвртокот, на предлог на координаторот на советничката група на СДСМ, Јон Фрчкоски, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Центар и советниците во Советот добиле закана од инвеститорите и сопствениците на земјиште кај фабриката „Треска“, дека ќе поднесат ...
| | веќе видена | слични

Од „Аман луѓе помагајте“ до демонстрирање на немоќ за справување со проблемите врзани со урбанистичките планови. Градоначалникот Саша Богдановиќ на веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во одговор на новинарско прашање околу одлуката за суспендирање на приватно земјиште за ДУП-овите кај паркингот спроти Градскиот трговски центар, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

Б.А. (37) од Тетово денеска е лишен од слобода откако кај него, при полициски претрес, е пронајдена техничка опрема со која тој нелегално продавал интернет и ...
сите 317 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Суспензија или потпис на градежна дозвола во случајот ц08 - градоначалникот Саша Богдановиќ треба да пресече

Од:
До кого (е-маил):
Порака: