Богдановиќ: Одлуката за суспензија на земјиштето спроти ГТЦ може да предизвика штета на Општината


Во одговор на новинарско прашање околу одлуката за суспендирање на приватно земјиште за ДУП-овите кај паркингот спроти Градскиот трговски центар, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централното Градско подрачје односно Општина Центар во изминатите години станува дом на глодари и инсекти кои се повеќе се сретнуваат во домовите на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

На паркингот спроти Холидеј Ин ќе никнат висококатници, но какви ќе бидат и со која висина ќе зависи од исходот на постапките за суспензија на дел од деталниот ...
| | веќе видена | слични

Од фабрика за мебел до своевидна фабрика за кислород. Оваа фабрика некогаш била производствен гигант на територијата на Македонија, но и пошироко во ...
| | веќе видена | слични

Хаотичниот урбанистички концепт што со години се провлекува во централното градско јадро во Скопје предизвикува револт кај граѓаните посебно што никогаш не му ...
| | веќе видена | слични

Предметот на Државната комисија за спречување на корупција по однос на случајот за кривично гонење на поранешни градоначалници на општина Центар, службени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Ние ќе се бориме да не биде изгубена битката за градење на просторот на „Треска“ и спроти „Холидеј ин“, изјави градоначалникот на општина Центар, Саша ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во однос на обвинувањата на советникот од Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Сергеј Попов на вчерашната прес конференција со наслов: „Четири години власт на ...
| | веќе видена | слични

Веќе пет дена протестираат жителите од неколку улици во Општина Ѓорче Петров, барајќи решавање на неколку, за нив многу значајни проблеми. Тие во деновите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богдановиќ: Одлуката за суспензија на земјиштето спроти ГТЦ може да предизвика штета на Општината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: