Oмекнување на рестриктивните мерки

7 копии

Одлуката за намалување на рестрикциите воопшто не е политичка. Претходно телефонски се консултирав со членовите на Комисијата на заразни болести, кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Епидемиолошката состојба дозволи да се попуштат рестриктивните мерки, да се намали ограничувањето на движење и отворените делови од угостителските објекти да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлуката за скратување на полицискиот час и за продолжување на работното време не е политичка, изјави министерот за здравство, Венко Филипче. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, вели дека нема ниту можност, ниту потреба граѓаните да бираат со која вакцина ќе се вакциинираат затоа што сите биле ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, тврди дека одлуката за намалување на рестрикциите воопшто не е политичка. „Претходно телефонски се консултирав со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oмекнување на рестриктивните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: