Од денеска полициски час од 23:00 до 05:00

16 копии

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
| | веќе видена | слични

Според денешните податоци на ИЈЗ, регистрирани се 3803 оздравени пациенти од: Скопје – 2109, Куманово – 252, Битола – 180,Тетово – 178, Велес – 165, Гостивар – ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа пријавени се вкупно 16 починати лица од ...
| | веќе видена | слични

Во Дојран веќе неколку денови нема ниту еден активен случај, а во Македонски Брод има само еден. Во Пехчево има 7, додека во Кратово вкупно 9 активни случаи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 601 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска полициски час од 23:00 до 05:00

Од:
До кого (е-маил):
Порака: