Филипче најавува дополнително намалување на рестриктивните мерки ако се задржи трендот на стивнување на пандемијата


Министерот за здравство, Венко Филипче, тврди дека одлуката за намалување на рестрикциите воопшто не е политичка. „Претходно телефонски се консултирав со ...
| | веќе видена | слични

Капацитетот на градинките се зголемува на плус пет дечиња, односно согласно мерките за заштита од ковид-19, може наместо 15 да има 20 деца во група. Ова се ...
| | веќе видена | слични

Со отворањето на границите и сѐ помасовната вакцинација, туристичката индустрија во земјава, но и во регионот и светот, се „буди“ по пандемискиот сон, а тоа ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче најавува дополнително намалување на рестриктивните мерки ако се задржи трендот на стивнување на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: