ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС СКРАТЕН: Ова се најновите мерки усвоени од Владата


Европската унија се согласи да ги отвори границите за сите патници кои го завршиле процесот на вакцинација, пренесе Франс прес. Таканаречениот дигитален зелен ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Франција од денеска ги отвора баровите, продавниците и културните објекти, со што влегува во нова фаза на олеснување на ограничувачките мерки наметнати како ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Од денес, француските кафулиња и ресторани имаат дозвола повторно да ги послужуваат гостите на отворено, по шестмесечна блокада, а францускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 657 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС СКРАТЕН: Ова се најновите мерки усвоени од Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: