Филипче: Одлуката за намалување на рестрикциите не е политичка


2 копии

 Се намалува полицискиот час, и од вечерва на полноќ ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата работното време на угостителските објекти се продолжува до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската унија предвидува економскиот раст во земјава годинава да биде 3,7 проценти и закрепнувањето да се забрза во текот на годината. Очекувањата се дека ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Од вечер на полноќ стартува скратениот полициски час кој ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата во вторникот, рестриктивните мерки се олабавуваат до ...
| | веќе видена | слични

На полноќ стапува на сила ограничувањето во движењето и ќе трае до 4 часот изутрина. Со одлука на Владата во вторникот, рестриктивните мерки се олабавуваат до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

Б.А. (37) од Тетово денеска е лишен од слобода откако кај него, при полициски претрес, е пронајдена техничка опрема со која тој нелегално продавал интернет и ...
сите 317 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Одлуката за намалување на рестрикциите не е политичка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: