Филипче: Следна недела ново попуштање на мерките, ако продолжат трендовите на намалување на ковид болни

„Епидемиолошката состојба дозволи да се попуштат рестриктивните мерки, да се намали ограничувањето на движење и отворените делови од угостителските објекти да ...
| | веќе видена | слични

На полноќ стапува на сила ограничувањето во движењето и ќе трае до 4 часот изутрина. Со одлука на Владата во вторникот, рестриктивните мерки се олабавуваат до ...
| | веќе видена | слични

Капацитетот на градинките се зголемува на плус пет дечиња, односно согласно мерките за заштита од ковид-19, може наместо 15 да има 20 деца во група. Ова се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште пред три недели ние како Министерство за култура до надлежните доставивме списоци од првата најзагрозена група на културни работници, а тоа се музичко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 218 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 468 | | | веќе видена

Локалните избори ќе се одржат на 17 октомври, а претседателот на Собранието ќе ги распише на 6 август. Но, останува неизвесно дали изборниот процес ќе биде по ...
сите 229 | | | веќе видена

Очигледно е дека нема да запре трендот на појава на нови соеви на вирусот. Многу веројатно е дека делта сојот нема да биде последниот сој на овој вирус, изјави ...
сите 370 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 247 | | | веќе видена

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Следна недела ново попуштање на мерките, ако продолжат трендовите на намалување на ковид болни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: