Од денационализација до три згради од 20 спрата, како се оформуваше парцелата кај „Холидеј Ин“


Фирмата МГ ФЕШН во процесот на дооформување на земјиштето, каде сега треба да ги гради трите кули, се здобил со земјиште кое БИЛО во постапка за ...
| | веќе видена | слични

Нема да дозволиме да ја испуштиме и оваа шанса за да добиеме нормален дом, порачуваат жителите на Ново маало, во врска со евентуалната суспензија на ДУП-от кај ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Ново Маало, кое се наоѓа покрај спорната парцела кај Холидеј Ин, се децидни дека сакаат урбанизација, бидејќи тоа значи и подобрување на нивните ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Ново Маало се подготвуваат да излезат на протест доколку Општина Центар одлучи под притисок на јавноста да го суспендира Деталниот урбанистички ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Центар соопшти дека до Велигден ќе се знае дали ќе се суспендира планот за изградба на трите висококатници спроти „Холидеј ин“ или ...
| | веќе видена | слични

„Ние нема да дозволиме да се одложи градбата, ние го поддржуваме објектот Гранд затоа што сите ќе бидеме обештетени. Веќе 50-60 години бевме жртви на ...
| | веќе видена | слични

Се заострува борбата помеѓу градските власти, антикорупционерите и инвеститорите кои треба да градат наспроти ГТЦ. И додека Општина Центар се чека да изготви ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „МГ Фешн“, во консултација со својот адвокатски тим, има основа за целосно легитимна правна постапка за претрпена штета, доколку Општина Центар ...
| | веќе видена | слични

На 5.7.2021-ва година во просториите на Основниот граѓански суд Скопје ќе се одржи подготвително рочиште за раскинување на договор поврзан со купопродажба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

На велешани кои завчера не се појавија на вакцинирање во Кавадарци, вчера не им било дозволено да се вакцинираат во пунктот во Велес, иако Министерството ...
сите 254 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 202 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 317 | | | веќе видена

Стево Пендаровски и Христијан Мицкоски ги затоплуваат односите. Дали 27ми април станува основа за помирување на претседателот и опозицијата? Дали се подготвува ...
сите 192 | | | веќе видена

Преговорите на Северна Македонија и Албанија за членство во Европската Унија треба да започнат што поскоро, за да се зачува кредибилитетот на процесот на ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денационализација до три згради од 20 спрата, како се оформуваше парцелата кај „Холидеј Ин“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: