ВМРО-ДПМНЕ ги повлекува амандманите на Законот за државјанство


3 копии

Јавноста сведочи на заложништво на парламентот и обидите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да ја контролира работата на Собранието, а присуството на двајца ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Богдан Илиевски од ВМРО-ДПМНЕ на денешното интервју во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна дека со случувањата во Собранието и гласањето на позитивните ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во владејачкото мнозинство болни од ковид кои дојдоа во неделата во Собранието и претседателот Талат Џафери ги прекршиле Кривичниот законик и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и Левица поднесоа кривични пријави против пратениците Бисера Костадиновска од СДСМ и Мирослав Богдановски од ДОМ, бидејќи го прекршиле Кривичниот ...
| | веќе видена | слични

По две кривични пријави заработија собранискиот спикер Џафери и двајцата пратеници од коалицијата на СДСМ Бисера Костадиновска и Мирослав Богдановски кои во ...
| | веќе видена | слични

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ и Левица денеска поднесоа кривични пријави против претседателот на Собранието, Талат Џафери и двајцата пратеници на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и Левица денеска поднесоа Кривични пријави против собранискиот спикер Џафери и двајцата инфицирани пратеници од Ковид 19 Бисера Костадиновска ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство очекува утре да почне нова седница во полн состав бидејќи според најавите двајцата пратеници кои пред некој ден во скафандери зедоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ ги повлекува амандманите на Законот за државјанство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: