Вучиќ се вакцинираше со кинеската „Синофарм“ (ВИДЕО)


2 копии

По случајот на жена од Чачак која беше вакцинирана со погрешна вакцина, истото ѝ се случило вчера на Ксенија Остојиќ од Белград, која наместо со Фајзер, била ...
| | веќе видена | слични

По инцидентот во Врање во Србија е регистриран втор случај лице да добие вакцини против ковид од различни производители. Овој пат жена од Чачак поминала цела ...
| | веќе видена | слични

Ден по вакцинирањето на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вчера беше еден од најуспешните денови од почетокот на вакцинацијата, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Снежана Чировиќ од Чачак, која денес била на ревакцинација наместо да ја прими втората доза на „Синофарм“, тврди дека ја примила вакцината „Фајзер“. „Лута сум ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ, денеска ја прими вакцината против коронавирус.Според српските медиуми, првиот човек на Србија се вакцинирал со вакцината ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ,вчера стана вирална низ НР Кина откако ја прими првата доза на вакцината против коронавирусот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 375 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ги информираат новинарите и медиумските ...
сите 511 | | | веќе видена

Коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернaтивa денеска побара да запре корупцијата која цути во владините институции. Оваа влада произведува повеќе ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на ...
сите 320 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ се вакцинираше со кинеската „Синофарм“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: