Д-Р ПЕТЛИЧКОВСКИ: Над 70% треба да се имунизирани за да се спречи ширењето на короната

Директорот на Институтот за Имунобиологија и хумана генетика д-р Александар Петличковски во дебатниот магазин „Click Plus“ вели дека над 70% треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Лекарската комора денеска организира брифинг на кој ќе се претстават информации поврзани со вакцините кои се администрираат за заштита од Ковид 19 како и ...
| | веќе видена | слични

Лекарската комора на РСМ Ве поканува на он лајн брифинг на кој ќе се споделат стручни информации поврзани со вакцините кои се администрираат за заштита од ...
| | веќе видена | слични

Директорот на институтот за имунобиологија и хумана генетика, д-р Александар Петличковски во гостувањето на ТопТема рече дека испитувањата на безбедноста на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на институтот за имунобиологија и хумана генетика, др Алескандар Петличковски, во вечерашната Топ Тема оцени дека хроничните болни се токму ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Без размислување треба да ја прифатиме „АстраЗенека“, а хроничните болни треба да бидат во првите редови, што е и нашата цел, изјави директорот на Институтот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се работи за исклучително безбедни вакцини, сите имаме блиски што викендов беа во Белград или Ниш, мислам дека во светот постои тенденција за зголемување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раководителот на институт за имунобиологија и хумана генетика Александар Петличковски, за Студио 10 на ТВ24 вели дека ако се вакцинира населението наместо 30 ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 359 | | | веќе видена

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 347 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 634 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 492 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена

„Сведоштво дека во изгорениот ковид центар во Тетово, наспроти тврдењата за бесплатното здравство на Заев и Филипче се барале пари за нега на пациент. Но она ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-Р ПЕТЛИЧКОВСКИ: Над 70% треба да се имунизирани за да се спречи ширењето на короната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: