Д-р Петрличковски: „АстраЗенека“ не е директно поврзана со тромботичките случаи

Директорот на институтот за имунобиологија и хумана генетика, д-р Александар Петличковски во гостувањето на ТопТема рече дека испитувањата на безбедноста на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Проф. д-р Аспазија Софијанова, директор на Детската клиника вели дека старосната граница на заболените од британскиот сој се симнува. -Британскиот сој не ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проф. д-р Аспазија Софијанова, директор на детската клиника во 24 отворено истакна дека имало контраиндикација и од вакцините кои се редовни во редовниот ...
| | веќе видена | слични

Директорот на институтот за имунобиологија и хумана генетика, д-р Александар Петличковски во вечерашното гостување на ТВ 24 уште еднаш повтори дека вакцината ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што обично имало контраиндикации од вакцините против грип, така има и со овие вакцини. Со оглед дека сега е пандемија, вакцината АстраЗенека излезе некако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Вчера и денес се менува целата работа околу вакцинацијата кај нас. Луѓето се задоволни што се вакцинираа. Организацијата тече убаво и со овој и поголем ...
| | веќе видена | слични

Александар Петличковски, директорот на Институтот за имунологија во емисијата 24 Отворено истакна дека се доцнело со вакцинацијата, но дека граѓаните се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Институтот за имунобиологија и хумана генетика, д-р Александар Петличковски, во гостувањето на „Сител“ изјави дека само комбинирање на мерките, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Центарот за имунобиологија и хумана генетика, д-р Александар Петличковски во гостувањето на Сител рече дека оние пациенти кои ќе се вакцинираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Петрличковски: „АстраЗенека“ не е директно поврзана со тромботичките случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: