Д-Р ПЕТЛИЧКОВСКИ: Ако се вакцинираме, наместо 30 починати на ден, ќе има по тројца


Раководителот на институт за имунобиологија и хумана генетика Александар Петличковски, за Студио 10 на ТВ24 вели дека ако се вакцинира населението наместо 30 ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани кои се вакцинираа во србија или планираат да одат таму- сега се ставени во дилема, после забраната за Астра Зенека за лица под 60 години. ...
| | веќе видена | слични

Директорот на институтот за имунобиологија и хумана генетика, д-р Александар Петличковски во гостувањето на ТопТема рече дека испитувањата на безбедноста на ...
| | веќе видена | слични

Имунологот Александар Петличковски смета дека возбудата е причината за случајот со доктор Ангелко Ѓорчев, кој падна во кома откако се вакцинирање со вакцината ...
| | веќе видена | слични

Директорот на институтот за имунобиологија и хумана генетика, др Алескандар Петличковски, во вечерашната Топ Тема оцени дека хроничните болни се токму ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Без размислување треба да ја прифатиме „АстраЗенека“, а хроничните болни треба да бидат во првите редови, што е и нашата цел, изјави директорот на Институтот ...
| | веќе видена | слични

„Тоа е лоша вест, иако иницијативата за вакцинација беше племенита и позитивна, но од информациите што ги имам претпоставувам дека до слошување дошло веднаш ...
| | веќе видена | слични

Состојбата на 73 годишниот пулмолог Анѓелко Ѓорчев татко на екс пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев е непроменета и тој сè уште е во кома - ова го потврдил ...
| | веќе видена | слични

Состојбата на 73-годишниот маж од Македонија, на кој му се слоши во салата „Чаир“ во Ниш викендот е непроменета и тој се уште е во кома. Тоа го изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Ѕвездата на англискиот првак ги постигна единствените два гола на „Гордиот албион“ во досегашните три меча од Европското првенство. ЕВРО 2020 Англија со две ...
сите 92 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Хрватска по одличниот настап во второ полувреме на „Хемпден парк“ ја победи Шкотска со 3-1 и на тој начин обезбеди пласман во ...
сите 127 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-Р ПЕТЛИЧКОВСКИ: Ако се вакцинираме, наместо 30 починати на ден, ќе има по тројца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: