Маричиќ: Координираноста на институциите го оневозможи бегството на Мијалков


„Ние прво не треба да заборавиме дека имавме еден крупен случај, случај на можно потенцијално бегство на еден од најистакнатите луѓе кој што беа внесени или ...
| | веќе видена | слични

Откако меѓусебната контрола на обвинителите за квалитетот на нивната работа не ги даде посакуваните резултати, за поефикасно постапување по претставките и ...
| | веќе видена | слични

Многу е важно министрите, премиерот да се дистанцираат од судството и да му овозможат простор за работа. Кај нас ова долго време не функционираше како што ...
| | веќе видена | слични

Универзитетската професорка Беса Арифи во гостувањето на Утрински брифинг нагласи дека е важно политичарите да се дистанцираат и да не сакаат да влијаат врз ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Судската власта во последниот период како да се буди, како да почнува ветинг, проверка на судиите, дали тоа настана од барањата на самата јавност или дојде ...
| | веќе видена | слични

Разрешувањето на судиите не е политичко-партиска чистка, тврдеше министерот за правда, Бојан Маричиќ, во вчерашното интервју за „360 степени“ на Алсат. Тој ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, смета дека со координирањето меѓу Јавното обвинителство, Кривичниот суд и Министерството за внатрешни работи целта била да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 320 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 394 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија ја повтори блокадата за Македонија, во ЕУ, се додека не се исполнат нејзините барања. Блокадата беше потврдена на денешниот редовен состанок на ...
сите 536 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Координираноста на институциите го оневозможи бегството на Мијалков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: