Бројките во Србија не престануваат да растат, и денес над 4.000 новозаразени


Србија бележи повеќе од 4.000 нови инфекции со коронавирус секој ден во текот на изминатите седум дена, 4.590 денеска, а во исто време расте бројот на пациенти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Унгарија е поставен нов црн рекорд на бројот на смртни случаи во еден ден. Во изминатите 24 часа, 207 лица, претежно постари пациенти со придружни болести, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Имено, Шпанија во компаративната анализа на седум развиени земји (САД, Велика Британија, Германија, Франција, Италија, Јужна Кореја и Шпанија) е со најмногу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарските болници и служби за брза помош се на работ на издржливоста поради наглото зголемување на бројот на заразени со коронавирусот. – Не можеме да се ...
| | веќе видена | слични

Угледно научно медицинско списание во Шпанија пред една недела објави студија која ги вознемири Шпанците. Имено, Шпанија во компаративната анализа на седум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата лидери се договориле да ги вратат на функција американскиот и рускиот амбасадор Рускиот претседател Владимир Путин, по средбата со претседателот на ...
сите 296 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 186 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 193 | | | веќе видена

Поради постабилната епидемиолошка состојба во Србија, од денес во сила се нови мерки, од кои повеќето се однесуваат на угостителските објекти, продавниците за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројките во Србија не престануваат да растат, и денес над 4.000 новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: