Субвенции за електрична енергија не им се потребни само на социјалните корисници, туку и на оние со ниски приходи

Листата на корисници на субвенции од државата за покривање на дел од трошоците за електрична енергија, потребно е да се прошири и во неа да бидат вклучени и ...
| | веќе видена | слични

Македонија ја заврши минатата година со вкупни странски инвестиции од речиси 240 милиони евра. Само во четвртиот квартал нето приливите изнесуваат 95,3 милиони ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија ќе инвестира околу 140 милиони евра во терминал за течен гас и гасна централа во Александрополис, Грција. Во терминалот нашата држава е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проектот во Александрополис, Грција, кој предвидува изградба на терминал за гас и гасна централа има европско значење. Компанијата Гастрејд, која е главна во ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија вложува во меѓународните проекти Терминал на течен природен гас Александропулос и Гасна централа Александропулос. Повеќе нема да бидеме ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ја повика Владата во двата инвестициски проекти со учество во изградбата на гасниот терминал и гасната централа во Александропулос, бидејќи според ...
| | веќе видена | слични

„Сто дена работа на новата и прва „експертско-демократска и апостолска“ Влада што ја имала Црна Гора, завршуваат. Во претходниот период, Владата работеше многу ...
| | веќе видена | слични

Австралиецот со македонско потекло, Џон Јоновски , инаку некогашен советник во владите на Бучковски и на Груевски, во интервју за „Локално“ открива каков совет ...
| | веќе видена | слични

На повидок е ново уништување на енергетиката во Македонија – предупредува опозициската ВМРО-ДПМНЕ по најавата на Владата дека ќе инвестира во енергетски ...
| | веќе видена | слични

НЕЗНАЕЊЕ ИЛИ НАМЕРА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ЕНЕРГЕТИКАТА ВО МАКЕДОНИЈА На повидок е ново уништување на енергетиката во Македонија! Најавата на Владата за инвестирање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субвенции за електрична енергија не им се потребни само на социјалните корисници, туку и на оние со ниски приходи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: