Се издаде ли Заев дека е пали-гаси во трас-трас судството – најави пресуда за „Титаник“


Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
| | веќе видена | слични

Слаѓана Тасева од „Транспаренси Интернешнл“ во своето гостување во Студио 10 зборуваше за скандалозниот случај околу набавката на вакцини и побара Владата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не изненадија информациите дека постоел неорганизиран процес за набавка на вакцините, ризикот за корупција доаѓаат на високо ниво. Се набавува од приватни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Билјана Ивановска од ДКСК во своето гостување во Студио 10 на телевизија 24 зборуваше за скандалите поврзани со набавка на вакцини и министерот Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични

Нè изненадија информациите дека постоел неорганизиран процес за набавка на вакцините, рече утрово претседателката на Антикорупциската комисија Билјана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Слаѓана Тасева од Транспаренси Интернешнл во своето гостување во „Студио 10“ зборуваше за последниот скандал во „Ла Верита“ околу набавката на вакцини и посочи ...
| | веќе видена | слични

Слаѓана Тасева од Транспаренси Интернешнл во „Студио 10“, ги искоментира натписите на италијанскиот весник „Ла верита“ кои во денешното продолжение откриваат ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на настанот врзан за набавката на вакцините, претседателката на Државната комисија за спречување на корупција, Билјана Ивановска посочи дека на ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Транспаренси интернешнл во Македонија Слаѓана Тасева во гостување во Студио 10 зборува за последниот скандал во Ла Верита околу набавката на ...
| | веќе видена | слични

„Обвинителство треба да ги утврди пропустите во системот. Во ситуацијава со набавката на вакцини, има јасна одредба во Кривичен законик. Зачудува инертноста на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се издаде ли Заев дека е пали-гаси во трас-трас судството – најави пресуда за „Титаник“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: