Османи: Бугарските здруженија веднаш треба да побараат графа во рамките на пописот

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски денеска изјави дека пописот би се одложил само ако Комисијата за заразни болести процени дека не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Република Северна Македонија има минимум 5% Роми. Според податоците достапни за анализа од страна на Државниот завод за статистика и останатите официјални ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пописот меѓудругото ќе покаже и колкава е невработеноста и миграцијата кај младите, а со тие податоци власта ќе може полесно да креира развојни политики. ...
| | веќе видена | слични

Освен што леснотијата при изнесувањето желби на политичарите за посегнувањето по македонскиот устав создава преседан на сите уставноправни практики во светот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес Младиинфо Интернационал во рамки на Регионалната конференција на тема „Одржливост на младинските организации во време на пандемија и по пандемијата“, ќе ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев најави дека пред влезот во Европската унија во Уставот на Македонија ќе биле внесени и Торбешите! „Отсекогаш ставот на Владата бил дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 356 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Клиничката болница Жан Митрев на сите кои имаат желба и се чувствуваат подготвени да помогнат во нега на пациенти хоспитализирани од КОВИД-19 им дава можност ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Бугарските здруженија веднаш треба да побараат графа во рамките на пописот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: