Преку онлајн апликацијата попишани 45.755 граѓани


3 копии
7 копии

Процесот на самопишување почна на 1 март и ќе трае до 21 април, а преку апликацијата се попишуваат македонските државјани кои престојуваат во странство, поради ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со денешниот ден, преку апликацијата за самопопишување се регистрираа вкупно 77.122 лица. За потсетување, процесот на самопопишување почна на 1. март ...
| | веќе видена | слични

Тој потенцира дека слабиот одзив на иселениците води во погрешна насока, и апелира тие да дадат свој придонес во оваа важна статистичка операција -Toa што е ...
| | веќе видена | слични

Бројката на попишани секојдневно расте. Заклучно со денешниот ден околу 69000 луѓе од дијаспората се попишале преку онлајн апликацијата. Според искуството на ...
| | веќе видена | слични

Победникот на парламентарните избори на Косово, Албин Курти преку видео порака ги повика Албанците во Македонија масовно да се попишат. Тој дури и објави линк ...
| | веќе видена | слични

Мандатарот за состав на новата косовска Влада, Албин Курти во обраќање преку социјалните мрежи ги повика сите македонски државјани кои се Албанци по ...
| | веќе видена | слични

Албанците од Македонија кои се во странство да се самопопишат. Ваков повик упати денеска косовскиот политичар Албин Курти, чија партија победи на неодамнешните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 533 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 340 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 482 | | | веќе видена

Многумина од демонстрантите доаѓаат во квартот Бриџвју, каде живее една од најголемите палестински заедници во Чикаго. Стотици демонстранти маршираа по ...
сите 224 | | | веќе видена

Од детство, од четири години, па се до вчера, бевме заедно. Јас го знам многу поразлично. Мене ми бил другар цел живот, помал е, сум го сакал, сум го дружел, ...
сите 66 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 155 | | | веќе видена

Македонскиот потполковник кој беше донесен од Африка не е заразен со јужноафриканскиот сој на коронавирусот, туку кај него е детектиран нигериски сој на ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 2 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку онлајн апликацијата попишани 45.755 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: