Во БиХ евидентирани 894 заразени лица од коронавирусот

6 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.707 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Бројката на активни носители на коронавирусот во Косово за прв пат надмина 10 илјади и, вклучително новозаболените 529 од Ковид-19 минатото деноноќие, моментно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државите од регионот бележат драстичен пораст на бројот на новозаболени лица со коронавирус, што главно се припишува на опуштањето на граѓаните, непочитување ...
| | веќе видена | слични

БРОЈКИТЕ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ РАСТАТ Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа ...
| | веќе видена | слични

Србија бележи повеќе од 4.000 нови инфекции со коронавирус секој ден во текот на изминатите седум дена, 4.590 денеска, а во исто време расте бројот на пациенти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нови 913 случаи на Ковид-19 од направени 3.707 тестирања се регистрирани во изминатото деноноќие. Починати се 16 лица, а оздравени 351 пациент. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

Првиот случај на индискиот сој на коронавирусот во Словенија е откриен во примерок земен на 20 април, објавија денеска словенечките медиуми. Директорот на ...
сите 257 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Виктор Јакимовски Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има ...
сите 144 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во БиХ евидентирани 894 заразени лица од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: