Надмина 10 илјади бројот на активни носители на коронавирусот во Косово


Бројката на активни носители на коронавирусот во Косово за прв пат надмина 10 илјади и, вклучително новозаболените 529 од Ковид-19 минатото деноноќие, моментно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Скопје, 18. март 2021 (ИНПРЕС) – Комисијата за заразни болести треба сериозно да го земе предвид воведувањето дополнителни рестриктивни мерки и протоколи, ...
| | веќе видена | слични

Во ковид центрите во Скопје во изминативе 24 часа биле хоспитализирани нови 71 пациент кои биле позитивни на ковид 19. Вкупно 514 лица сомнителни и потврдени ...
| | веќе видена | слични

Вкупно во државата на болничко лекување се речиси 1 200 лица со компликации од ковид На инфективните оддели во Скопје и во болниците во цела земјава се ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1193 и ...
| | веќе видена | слични

Професорот д-р Никола Пановски се вакцинирал со „Фајзер“ и смета дека оваа вакцина дава одлични резултати уште по првата доза, а на второ место на ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести сериозно да го земе предвид воведувањето на дополнителни рестриктивни мерки и протоколи, бара Лекарската комора на Македонија. „ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, ...
сите 354 | | | веќе видена

Ден откако бугарската службена влада одлучи да нема промена на позицијата за преговарачката рамка за Македонија со Европската унија, од онаа позиција за ...
сите 818 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 160 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена

Навистина сме многу горди за договорот од Преспа, многу сме горди бидејќи сметаме дека два балкански народа покажаа дека може да постои начин на соработка и ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надмина 10 илјади бројот на активни носители на коронавирусот во Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: