Повеќе вести како оваа (25)


Во изминатото деноноќие во БиХ се забележани 894 нови случаи на коронавирус од 4.101 направен тест додека починаа 29 пациенти, објавиија денеска ентитетските ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во изминатите 24 часа се регистрирани 3.460 новозаразени лица со коронавирусот, а 17 пациенти починале, соопштија здравствените власти во земјата. ...
| | веќе видена | слични

На подрачјето на Федерацијата БиХ се регистрирани нови 582 инфицирани лица со ковид-19 од 2.485 тестови додека во изминатите 24 часа починаа 63 пациенти. ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во изминатите 24 часа се регистрирани 3.460 новозаразени лица со коронавирусот, а 17 пациенти починале, соопштија здравствените власти во земјата. ...
| | веќе видена | слични

Во БиХ во изминатото деноноќие се потврдени повеќе од 1.700 случаи на инфекција со ковид-19, а 49 пациенти ја загубија битката со вирусот, објавија ...
| | веќе видена | слични

Во Босна и Херцеговина во изминатото деноноќие се потврдени релативно мал број на нови случаи на коронавирус – 726, но во исто време е поставен нов црн рекорд ...
| | веќе видена | слични

Во Босна и Херцеговина за прв пат од почетокот на пандемијата се регистрирани повеќе од две илјади заразени со коронавирус во еден ден. Во последните 24 часа ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 24 смртни случаи од ковид-19, па вкупниот број на починати од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци, во светот од новиот коронавирус досега се заразиле вкупно 25.285.594 лица. Од нив починале 848.484, а оздравеле 17.615.963 луѓе. ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...