СДСМ: Петтиот пакет помош за занаетчиите и самостојните вршители на дејност


Од владеачката СДСМ велат дека со петтиот пакет мерки им се помага на занаетчиите и самостојните вршители на дејност, и се гради стабилна и развојна економија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Ист Гејт Мол” ќе прерасне во модерен трговски центар од новата генерација кој ќе го претставува светот на едно место. Со својата големина од 160.000 м2 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последна градежна фаза е изградбата на шопинг молот Скопје Ист гејт што се гради на локацијата на поранешниот Скопски саем. Во него е најавена вкупна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје Ист гејт инвестира и во услови на пандемија, севкупната значајна инвестиција изнесува над 350 милиони евра и тоа е огромно вложување за нашата земја, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Продолжување на мерката-ослободување од обврската за плаќање на аконтациите на данокот на личен доход за месеците март, април и мај 2021 година во насока на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владејачката СДСМ во денешното соопштение, ги потенцираше проектите на кои е фокусирана партијата и власта. „СДСМ продолжува да реализира мерки и политики кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Остануваме посветени на силна и стабилна економија велат од владеачката СДСМ. Пратеничката Лидија Тасевска потсети дека тече реализацијата на бескаматната ...
| | веќе видена | слични

Тече реализацијата на бескаматната кредитна линија со грант компонента ,,Ковид 3", која се реализира со финансиска поддршка од Европската Унија. Според јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот, Стево Пендаровски ги потпиша Указите за прогласување на законите со кои ќе им се овозможи на илјадници наши граѓани да земат плата за февруари и ...
сите 606 | | | веќе видена

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот Љупчо Николовски очекува целосно да се расчисти случајот со поранешниот генерален секретар на Владата, ...
сите 298 | | | веќе видена

Ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, доби домашен притвор, кој му е изречен од Кривичниот суд, дознава „А1он“. Судијата кој одлучуваше, го одби ...
сите 168 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 667 | | | веќе видена

Хуманоста на семејството на трагично загинатата Верица да биде институционално наградена. Ова е пораката на жителите на село Русиново кои денеска низ солзи во ...
сите 177 | | | веќе видена

Спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе биде местото за масовна вакцинација на жителите од истокот. Салата денес е под клуч, но од Здравствениот дом велат ...
сите 372 | | | веќе видена

Фирмата МГ ФЕШН во процесот на дооформување на земјиштето, каде сега треба да ги гради трите кули, се здобил со земјиште кое БИЛО во постапка за ...
сите 279 | | | веќе видена

Следната недела Министерството за здравство ќе преговара за српскиот Институт за вирусологија, вакцини и серуми „Торлак“ да стане наш стратешки партнер за ...
сите 225 | | | веќе видена

Политичари кои имале проблем со законите, биле аболирани, не можат да гарантираат реформи во правосудството, независно судство и обвинителство, напиша на ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Петтиот пакет помош за занаетчиите и самостојните вршители на дејност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: