Гестот на „псевдосолидарност“ на Вучиќ во Сараево

11 копии

Европа на полето на вакцините против коронавирусот доживеа пораз. Во битката за испорака на вакцини на светскиот пазар секоја држава одговара самата за себе, а ...
| | веќе видена | слични

Доаѓањето на вакцините против ковид-19 вети враќање во нормален живот, но и создаде глобален пазар вреден десетици милијарди долари годишно за неколку ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Нема решение за цените на тестiрањата во приватните лаборатории. Од среда продолжува вакцинацијата на населението, границата се спушта на 70 години. Од ...
сите 681 | | | веќе видена

Дарко Каевски од СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека министерот Спасовски во изминатиот период излезе со прес конференција со сите детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 152 | | | веќе видена

Сега институциите треба да покажат колку се сериозни. Неопходно е јавното обвинителство со полицијата да покажат дека работат, за да не ја загубиме визната ...
сите 153 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон денес му оддаде почит на принцот Филип за неговата поддршка за кралицата Елизабета, давајќи и љубов во текот на целиот нивни ...
сите 182 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гестот на „псевдосолидарност“ на Вучиќ во Сараево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: