„Слободен печат“ пресмета колку ќе биде новата априлска минимална плата

Според Законот за минимална плата, минималната плата се усогласува еднаш годишно во март, а новата минимална плата се исплатува со априлската плата. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Норвешка во 2020 година бројот на венчавки се намали за 19 проценти во споредба со претходната година, што е најголем пад од 1927 година. Норвешката ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Словенија во јануари годинава умреле 2.617 лица, што е за 32,8 проценти повеќе отколку во истиот месец од 2020 година и за 27,5 проценти повеќе од просекот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италија регистрирала повеќе смртни случаи во 2020 година отколку која било друга година по Втората светска војна. Овие податоци покажуваат дека ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Охрид, 5. март 2021 (ИНПРЕС) – Минатата година Охрид ја заврши со природен прираст од -309. Според податоците на Државниот завод за статистика се родиле 436 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Вкупниот број на болни од Ковид-19 во Англија опаѓа од јануари, но во некои области има забележително зголемување на бројот на заразени, соопштија денеска ...
| | веќе видена | слични

Податоци од Меѓународната агенција за енергетика покажуваат дека глобалните емисии на штетни гасови во атмосферата се вратиле на алармантно високо ниво, по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден се очекува да изврши зголемен притисок врз Бугарија за откочување на евроинтегративниот процес на ...
сите 294 | | | веќе видена

НЕМА ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Владата пресече – од полноќ нема полициски час. Владата го укинува ограничувањето на движењето на граѓаните и почнувајќи од полноќ, ...
сите 372 | | | веќе видена

Израелците се ослободуваат од маските и во затворено. Во Израел веќе не мора да се носaт маски во затворено. Маска ќе треба да се носи само во авион или кога ...
сите 539 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 73 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Слободен печат“ пресмета колку ќе биде новата априлска минимална плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: