Загриженост во Норвешка: Најголем пад на бројот на венчавки од 1927 година

2 копии

Во Норвешка во 2020 година бројот на венчавки се намали за 19 проценти во споредба со претходната година, што е најголем пад од 1927 година. Норвешката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вирусот Ковид-19 е најсмртоносна инфекција во Велика Британија во последните 100 години, објави денеска британското биро за статистика. Како што е наведено, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во британските затвори во текот на изминатата година од последица на коронавирусот починале 118 затвореници, соопшти Министерството за правда. Во соопштението ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бездномниците во Велс ќе бидат на приоритетната листа за вакцинирање против ковид-19, со оглед на тоа што голем број од нив имаат здравствени проблеми, најави ...
| | веќе видена | слични

Бездомниците во Велс ќе бидат приоритет во иднина кога ќе се вакцинира против Ковид, имајќи предвид дека веројатно многу од нив имаат здравствен проблем, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 739 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 380 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 326 | | | веќе видена

Кога се претставува државата, а фудбалската репрзентација ја претставува државата, тогаш се употребува на Македонија, додека македонско, македонска, Македонец, ...
сите 183 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена

Мрзеливиот Шилегов 3 месеци пред избори ветува проекти, а 4 години со прст нема мрднато. Шилегов ветуваше и тунел под Кале, па завршивме само со ѓубре под ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загриженост во Норвешка: Најголем пад на бројот на венчавки од 1927 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: