(ВИДЕО) Мицкоски: Договорени сте, душата ми се пара додека гледам како се правдате


Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, обвинува дека токму премиерот Зоран Заев е виновен за бегството на Сашо Мијалков. „Дадовме 24 часа, вашата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
| | веќе видена | слични

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
| | веќе видена | слични

Правосудниот систем, како независна власт , ги има сите услови да води истраги и процеси без влијанија, без притисоци, да спроведува обвинителска и судска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Времето на неказнивост, на привилегирани над Законот, заврши. Правдата е тука и е еднаква за сите. Пресудата против обвинетите во предметот “Тврдина – Таргет” ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Правдата е тука, законите важат подеднакво за сите, повеќе нема недопирливи, има силна, ефикасна правна држава, која ги спроведува законите и испорачува правда ...
| | веќе видена | слични

„Денеска е голем ден за правната држава и за владеењето на правото. По шест години и многу опструкции случајот со масовното прислушување доби судска разрешница ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното издание на „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска со најавеното ново парламентарно ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното издание на „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска со бегството на Сашо Мијалков ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тој потенцира дека има системски слабости во постапувањето со лица против кои што се водат истраги против нив, а случајот со поранешниот директор на управата ...
сите 625 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

По кој пат лаже Венко Филипче за стартот на вакцининацијата ни самиот не знае. За последната недела од февруари, оваа изминатава, тој најави какви се не ...
сите 207 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 521 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена

Скандирањето „УЧК“, „Етничка Албанија“, мавтањето со мапи на „Голема Албанија“ како и каменувањето на полицајците кои само си ја вршеа својата работа, за време ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Мицкоски: Договорени сте, душата ми се пара додека гледам како се правдате

Од:
До кого (е-маил):
Порака: