СДСМ: Извршената правда врз поранешниот шеф на УБК е директен пораз за остатоците на режимот

Единствена вистина е договор помеѓу Мицкоски и Мијалков, аминуван од осудениот криминалец, Никола Груевски, за спас на криминалното ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ води ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во континуитет се поразувани и од граѓаните и од правдата. Неуспешното бегство на Сашо Мијалков, менторот на Мицкоски е последниот обид ...
| | веќе видена | слични

Очајот и нервозата во белиот дворец секојдневно растат затоа што Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ не успеваат да го одбранат криминалот. Мицкоски и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ починатите од коронавирусот ги злоупотребува во партиски цели сведувајќи ги на статистика, тоа е доказ за нивниот нечесен и неодговорен однос кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во своето денешно соопштение, владејачката СДСМ го обвини Христијан Мицкоски и неговата партија за бесрамна злоупотреба на жртвите од Ковид 19, а посочуваат и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски денеска не се појави на судењето за судскиот предмет „Талир“ за незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Исто ...
| | веќе видена | слични

Во своето соопштение попладнево, владејачката СДСМ реагираше на неприсуството на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски на рочиштето за случајот „Талир“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Извршената правда врз поранешниот шеф на УБК е директен пораз за остатоците на режимот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: