Таравари: Заев има нефункционално мнозинство – сам ќе бара предвремени избори заедно со локалните


Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари вели дека премиерот Зоран Заев сам ќе побара предвремени парламентарни избори заедно со локалните бидејќи во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Државна изборна комисија Александар Даштевски, во своето гостување во ТВ 21 изјави дека покрја законските измени со кои правно ќе се овозможи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Државна изборна комисија Александар Даштевски, во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за набавка на апарати за отпечатоци ...
| | веќе видена | слични

Политичките партии ги почнаа разговорите за измени во Изборниот законик. Консултациите се водат онлајн и преговарачките тимови не откриваат детали за процесот. ...
| | веќе видена | слични

Александар Даштевски, Претседател на Државна изборна комисија во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за набавката на апарати за отпечатоци ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот и лидер на владејачката СДСМ, Зоран Заев денеска испрати порака до политичките партии и опозицијата дека сака да биде постигнат консензус во ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на комисијата, Александар Даштевски, по вчерашанатс редба со Оливер Спасосвки, не сака јавно да коментира околу постапките, но во телефоснки ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев истакна дека ќе стори се за постигнување на договорот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за терминалите за отпечаток на прст за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Заев има нефункционално мнозинство – сам ќе бара предвремени избори заедно со локалните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: