Мицкоски во власта: Каде ви се седумте пратеници од мнозинството кои не го поддржаа Димитров


Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при посетата на индустриската зона Чојлија упати прашање до власта, каде и се седумте пратеници кои не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија “360” на Телевизија Алсат гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ соработува одлично со Алијанса на Албанците и Алтернатива, а пример за тоа е беспрекорното функционирање во Собранието како опозициски партии, ...
| | веќе видена | слични

Главен императив на опозициските партии кои би коалицирале со ВМРО-ДПМНЕ е оваа ненародна власт да си замине и да се формира ново парламентарно мнозинство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во однос на локалните избори и тоа дали се размислува за предизборни коалиции и соработки со Алијанса за ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски Села и Гаши се се поблиску до заеднички настап на локалните избори. Велат се уште е рано да се прават планови за предизборни коалиции, но ниту едните ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски вели дека има одредена соработка со Алијанса на Албанците, но и со Алтернатива за коалиција на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари вели дека премиерот Зоран Заев сам ќе побара предвремени парламентарни избори заедно со локалните бидејќи во ...
| | веќе видена | слични

Алијанса за Албанците и Алтернатива на ја исклучуваат можноста во пресрет на локалните избори да влезат во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ. Генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ истакна дека наскоро сите од регионот ќе може да се вакцинираат во Србија. Вели дека наскоро ќе им биде овозможено на ...
сите 349 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 547 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија во денешниот воздушен напад уништи 13-катна зграда, во која се сместени канцелариите на катарската телевизија Ал Џезира и американската ...
сите 339 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски во власта: Каде ви се седумте пратеници од мнозинството кои не го поддржаа Димитров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: