Николоски: Во коалиција со Алијансата можеме да ја бутнеме Владата уште пред локалните избори


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски вели дека има одредена соработка со Алијанса на Албанците, но и со Алтернатива за коалиција на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, вечерва во „Што не е јасно?“ нагласи дека обезбедувањето на апарати за отпечатоци од прсти ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Државна изборна комисија Александар Даштевски, во своето гостување во ТВ 21 изјави дека покрја законските измени со кои правно ќе се овозможи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Државна изборна комисија Александар Даштевски, во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за набавка на апарати за отпечатоци ...
| | веќе видена | слични

Политичките партии ги почнаа разговорите за измени во Изборниот законик. Консултациите се водат онлајн и преговарачките тимови не откриваат детали за процесот. ...
| | веќе видена | слични

Александар Даштевски, Претседател на Државна изборна комисија во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за набавката на апарати за отпечатоци ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот и лидер на владејачката СДСМ, Зоран Заев денеска испрати порака до политичките партии и опозицијата дека сака да биде постигнат консензус во ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на комисијата, Александар Даштевски, по вчерашанатс редба со Оливер Спасосвки, не сака јавно да коментира околу постапките, но во телефоснки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Северна ...
сите 409 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 657 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 232 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Во коалиција со Алијансата можеме да ја бутнеме Владата уште пред локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: