На локалните избори можна е коалиција на опозициските партии – ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, Алтернатива...


Главен императив на опозициските партии кои би коалицирале со ВМРО-ДПМНЕ е оваа ненародна власт да си замине и да се формира ново парламентарно мнозинство ...
| | веќе видена | слични
7 копии

55.000 луѓе останаа на улица, половина милион граѓани живеат со по 2 евра на ден, 6.200 фирми затвори поради корона кризата, а фирмата на Љупчо Николовски го ...
| | веќе видена | слични

Гиганти во македонската економија, регионот и Светот бележат пад во профитите, а фирмата на вицепремиерот Николовски книжи огромни профити. Кој бизнис го врти ...
| | веќе видена | слични
7 копии

6200 фирми затворија за една година. Лошите економски политики и слабите и неразвојни мерки ја опустошија економијата, а фирмата на братот на Љупчо Николовски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Веќе четврта година сум предмет на политички прогон од страна на власта, заради моето политичко дејствување и мојата љубов кон Македонија. Деновиве слушам дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев го поведе судскиот спор за наводна клевета поради стравот и паниката од обелоденивањето на еден од најголемите коруптивни скандали од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев се плаши од избори на кои граѓаните слободно ќе можат да се изјаснат и да го испратат во историјата. Заев бега од предвремени избори затоа што знае ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека Македонија бележи нови 55 илјади невработени, вицепремиерот за (анти)корупција Љупчо Николовски се крие и не одговара како е можно фирмата на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Фирмата на братот на вицепремиерот Љупчо Николовски направила раст на приходи за неверојатни 2.100 проценти, во период на пандемија на Ковид-19, кога во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љубомир Божиновски, Член на Советот во општина Чаир и вработен во затворот Шутка повеќе од 10 години кој беше избркан од своето работно место во своето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 172 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Првиот круг разговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Џо Бајден заврши по скоро два часа, објави новинската агенција ТАСС, ...
сите 240 | | | веќе видена

Она што претставува нова реалност во Северна Македонија е фактот дека како актер на меѓународната сцена дебатираме и одлучуваме директно во Агендата на НАТО ...
сите 346 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На локалните избори можна е коалиција на опозициските партии – ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, Алтернатива...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: